Koncert i wernisaż w Areszcie Śledczym

 

MELPOMENA DLA WYKLUCZONYCH – projekt współfinansowany przez Urząd Miasta w Bydgoszczy, zbiera pierwsze owoce. W Areszcie Śledczym w Bydgoszczy odbył się koncert zespołu Jazz Big Band ’75 pod dyrekcją Piotra Dąbrowskiego. Piękna muzyka filmowa, w wykonaniu tego zespołu, działającego na co dzień przy bydgoskim Pałacu Młodzieży, przeniosła wszystkich w świat wyobraźni muzycznej.

Podobnie jak Warsztaty artystyczne przeprowadzone wcześniej w tej Jednostce przez dr. Piotra Zaporowicza były pod tytułem ” Świat malarskiej wyobraźni”.

Podczas Koncertu, który stał się jednocześnie wernisażem, zostały rozdane nagrody dla uczestników konkursu plastycznego. Wielu uczestników tego projektu miało po raz pierwszy w życiu pędzel malarski w ręku. Determinacja i zaangażowanie osadzonych, pod wprawnym okiem mistrza Piotra, przyniosły wspaniałe rezultaty nie tylko artystyczne ale również odkrywanie talentów, wyciszenie oraz podniesienia swojej samooceny.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.