Nie bądź więźniem uzależnienia

DSCF1082

W wybranych zakładach karnych Okręgu bydgoskiego SW odbyły się spotkania z zakresu profilaktyki uzależnień w ramach projektu Centrum Readaptacji METANOIA, realizowanego z dotacji Ministra Sprawiedliwości.
W ZK w Koronowie i w OZ w Koronowie odbyły się spotkania na tzw. “zamku”  w Oddziale półotwartym. Prelekcję pt. “W świecie uzależnień” połączoną ze świadectwem byłego więźnia. poprowadziła terapeutka, mgr resocjalizacji. Świadectwo byłego więźnia, który przywiózł wydane przez siebie broszurki pt.: “Wolność jaką daje Bóg” ze świadectwem przemiany życia, uwolnienia z uzależnień i pełnej readaptacji społecznej, spotkało się z dużym zainteresowaniem osadzonych i zaproszeniem na kolejne spotkania.

Spotkania z zakresu profilaktyki uzależnień „Nie bądź więźniem uzależnienia” były prowadzone również  dla dwóch grup w ZK w Fordonie przez doświadczoną terapeutkę, zajmującą się terapią uzależnień i interwencją kryzysową. Celem prelekcji było przeciwdziałanie uzależnieniu od substancji psychoaktywnych, w zakresie kształtowania postaw związanych z osobistą odpowiedzialnością za życie bez korzystania z substancji uzależniających. Spotkania prowadzone w aktywny sposób cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko osadzonych ale również służby więziennej. Profesjonalizm terapeuty jak i realne świadectwo nawrócenia i przemian życia b. więźnia myślę, że ułatwi niejednemu człowiekowi rewizję swojego życia.

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.