Uroczystości Jubileuszowe Więziennictwa

 

W Święto Miłosierdzia Bożego w bydgoskiej Katedrze odbyły się
OGÓLNOPOLSKIE UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE WIĘZIENNICTWA, pod patronatem Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej Ks. Biskupa Jana Tyrawy.  W uroczystej Eucharystii koncelebrowanej, pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Abp. Celestino Migliore, wzięli udział kapelani więzienni z Naczelnym Kapelanem Więziennictwa Ks. prałatem Pawłem Wojtasem i założycielem Stow. “Bractwo Więzienne” Ks. Infułat Janem Sikorskim.

Modlili się z nami Dyrektorzy Zakładów Karnych Okręgu Bydgoskiego, przedstawiciele Służby Więziennej, Wolontariusze “Bractwa Więziennego” z całej Polski oraz delegacje osadzonych z wybranych Zakładów Karnych. Byli z nami również przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich – Wicemarszałek Województwa Zbigniew Ostrowski, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Policji insp. Paweł Spychała.

Więźniowie brali czynny udział we Mszy Świętej. Tomasz Koncewicz – były Więzień złożył publicznie świadectwo swojej wiary, opisując realna walkę duchową, jaka musiał stoczyć w swoim życiu oraz wagę Sakramentów Pokuty i Eucharystii, dzięki którym stał się nowym człowiekiem w Jezusie Chrystusie. Osadzeni czytali Modlitwę Powszechna. Szczególny wymiar miała jednak Procesja z darami, w której osadzeni z zakłady Karnego w Potulicach zanieśli własne rękodzieło. Były więzień Tomek, który urodził się w więzieniu – jak sam mówił – był bandytą, a teraz po odbyciu kary 15 lat więzienia stawia pierwsze kroki na wolności – poniósł hostię, która za chwilę stała się Ciałem Chrystusa.

Podczas Mszy Świętej śpiewał Chór Vincentinum pod kierunkiem Dariusza Rynkowskiego.
Caritas bydgoski po uczcie duchowej przygotował dla naszych Braci Więźniów smaczny poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy  Ks. Prałatowi Stanisławowi Kotowskiemu – proboszczowi parafii katedralnej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej pięknej Uroczystości, wpisującej się w Bożą resocjalizację skazanych.

Anna Stranz
Prezes Zarządu
Stow. “Bractwo Więzienne”
Oddział Kujawsko-Pomorski

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.