Więźniowie w Spółdzielni Socjalnej Kreatywni

 W ramach projektu “Centrum Readaptacji Matanoia”, realizowanego przez “Bractwo Więzienne” z dotacji z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, grupa 12 osadzonych z OZ AŚ w Bydgoszczy uczestniczyła w dniu 21 czerwca w spotkaniu edukacyjno-integracyjnym w Spółdzielni Socjalnej “KREATYWNI” na terenie miasta.W maju 2011 roku Spółdzielnia została nominowana do nagrody głównej w ogólnoeuropejskim konkursie PEFONDES (europejskiej sieci organizacji zajmujących się ekonomią społeczną) dla najlepszych przedsiębiorstw społecznych, zatrudniających osoby w wieku 18 – 30 lat. Kreatywni zajęli drugie miejsce i jako jedyne przedsiębiorstwo ekonomi społecznej z Polski zostało przykładem dobrych praktyk na całą Europę.

 Honory gospodarza pełnili Prezes Spółdzielni Pani Zofia Zięba, Pani Agnieszka Juchcińska – Specjalista ds. Rekrutacji oraz V-ce Prezes Pan Damian Staniszewski – prawnik, który podczas prezentacji multimedialnej przedstawił zasady funkcjonowania Spółdzielni Socjalnych, podstawy prawne  oraz wachlarz  usług proponowanych przez Spółdzielnię tak jak: usługa księgowo-handlowa,  doradztwo prawne, usługi opiekuńcze, catering, sprzątanie, poligrafia, imprezy okolicznościowe, pielęgnacja zieleni, szkolenia. W otwartym dialogu uczestnicy spotkania zadawali pytania szczegółowe, dotyczące realiów lokalnych takich Spółdzielni.

Zostały przełamane pierwsze bariery wykluczenia społecznego. Osadzeni wyrazili gotowość wykonywania pracy w Spółdzielni Kreatywni już podczas odbywania kary pozbawienia wolności, a niektórzy po wyjściu na wolność.

To spotkanie, które odbyło się w bardzo serdecznej i bezpośredniej atmosferze, przy  smacznych kanapkach i dobrej kawie,  wywołało wiele refleksji nad drogami życia na wolności.

Dziękujemy !

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.