XXIX TKCH – Więzienie może być szansą…

XXIX TKCH ZK Inowrocław 007Poraz kolejny podczas XXIX TKCH w Areszcie Śledczym i w OZ AŚ w Inowrocławiu z osadzonymi spotkał się perkusista Zespołu SKALDOWIE Jan Budziaszek – twórca największych na świecie Koncertów  Uwielbieniowych, które od kilku lat  w Uroczystość Bożego Ciała odbywają się w Rzeszowie.  Na codzień, zanim rano  wstanie, odmawia pierwszą “dziesiątkę” różańca i pyta swojego Anioła Stróża jakie ma dla niego zadania “.  Twiedzi, że każdy człowiek, którego dzisiaj spotyka na swojej drodze jest dla niego najważniejszy. Na spotkaniu każdy mógł się o tym przekonać i poczuć w centrum zainteresowania tego wyjątkowego perkusisty. Najpierw jednak wszyscy musieli zdać egzamin z wystukiwania rytmów. Żeby być szczęśliwym, trzeba  pracować własnymi rękami. Nie było to takie proste.  Zdecydowanie gorzej wypadli “Bracia”  z Aresztu.
Budziaszek, mówiąc do wszystkich, swoje słowa kierował jakby do każdego z osobna. “Ty ! Niebieska koszulka – do Ciebie mówię” – to jeden z przerywników, a w odpowiedzi na twarzy  pojawiał się u słuchacza serdeczny uśmiech. Zapewne te spotkania były dla wszystkich lekcją ewangelicznej mądrości życiowej – potwierdzonej własnym życiem: o miłości do drugiego człowieka, o przebaczeniu, cierpieniu, modlitwie. <Nawracać trzeba się codziennie. To znaczy, że zanim cokolwiek zrobisz muszisz obejrzeć się na Chrystusa wiszącego na krzyżu i zapytać: Panie, co Ty byś na moim miejscu zrobił ? Wiele osób odnajduje Boga w więzieniu.”>

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.