“Ekspress TeaTR” – XXVII TKCH w ZK w Fordonie

zk-fordon-230.jpg kopia-zk-fordon-239.jpg zk-fordon-243.jpg 

W dniach 4-16 listopada 2008 r. W  Bydgoszczy odbyły się  spotkania i koncerty z okazji obchodów XXVII Tygodnia Kultury Chrześcijąńskiej. “Bractwo Wiezienne” było organizatorem cylku spotkań ewangelizacyjnych: Apeli pamięci Jana Pawła II, koncertów, przedstawień teatralnych   w Areszcie Śledczym, w Zakładach Karnych, w Schronisku dla Bezdomnych i w Pogotowiu Opiekuńczym.
Pragnę podzielić się moimi wrażeniami i spostrzeżeniami ze spotkania z więźniami, które odbyło sie dnia 11 listopada w Zakładzie Karnym w bydgoskim Fordonie, gdzie miałem zaszczyt gościć wraz z Bractwem Więziennym oraz zespołem Express TeaTR  z Soleckiego Domu Kultury.
Jestem byłym więźniem i wydaje mi się, ż potrafię zauważyć to co odczuwają, przeżywają podczas takich spotkań ludzie, którzy są odizolowani od społeczeństwa i normalności…
Zacznę może od zespołu, który podczas swojego występu wniósł bardzo wiele do serc tych ludzi, którzy byli zgromadzeni w swietlicy. W czasie wykonywania piosenek religijnych, świadectwa, czytania poezji, między innymi Ksiedza Twardowskiego oraz przedstawienia pt.:”Król wschodzacego słońca”, dało się zauważyć skupienie i ogromną uwagę. Śledzili to, co było skierowane właśnie do nich. Ooczuwałem, że wewnetrznie łączyli się z nami podczas całego spotkania.
Podczas mego świadectwa „Potęga różańca”, kiedy mówiłem jak bardzo  modlitwa różańcowa zmieniła moje życie, ile dobra mnie spotkało od czasu, kiedy zacząłem się modlić do Matki Bożej – wtedy na sali zapanowała całkowita cisza. Widziałem na twarzach tych ludzi skupienie, czułem, ze wnikliwie śledzą każde moje słowo. Podczas spotkania dało się zauważyć ogromną zmianę, bo zaraz po przyjściu do swietlicy większość zebranych była roześmiana i rozbawiona, a z upływem czasu  wszyscy byli bardzo  skupienie. Jestem przekonany, że wiele osób wzięło sobie do serca to co widziało i słyszało podczas spotkania. Nasi bracia więźniowie bardzo chętnie odmawiali z nami różaniec i uczestniczyli we Mszy Świętej odrawionej przez ks.Kapelana Andrzeja Rypka,  na zakończemnie spotkania.
Myślę, że tym ludziom potrzeba jest takich spotkań aby mogli otworzyć swoje wnętrza i odnaleźć dobro w sobie. My posługujacy możemy poprzez  takie spotkania we wspólnocie ewangelizacyjnej, dając świadectwo wiary, pomóc im to dobro rozwijać i wyzwolić.

Grzegorz Kacprzak

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.