Nowi Rycerze Niepokalanej w Zakładach Karnych

            n3.jpg              n2.jpg              n1.jpg

W dniu 8 grudnia br w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, podczas kolejnych Mszy Świętych za kratami w ZK w Potulicach i w Strzelewie, w szeregi Rycerzy Niepokalanej wstąpiło 72 osadzonych.
Podczas Mszy Świętej wolontariusze Stow. Ewangelicznej Pomocy Więźniom – “Bractwo Więziene” oraz Grzegorz – Rycerz Niepokalanej z OZ AŚ w Bydgoszczy przybliżyli skazanym ideał MI, założonego przez Św.Maksymiliana. Podczas Mszy Świętej spowiedzi i Komunii Świętej przystapiło wielu braci w Chrystusie. Przed rozesłaniem Ks.Kpelan Ryszard Czajka poprowdził modlitwę – Akt oddania się Niepokalanej. Zostało rozdanych około 400 Cudownych Medalików oraz 100 numerów czasopisma Rycerza Niepokalanej, które w darze “Bractwo Więzienne” otrzymało z Niepokalanowa.

Staraniem Opiekuna MI w Polsce O.Stanisława Piętki – Gwardiana  Niepokalanowa, Miedzynarodowy Zarząd MI podjął Uchwałę, kóra pozwala więźniom  stawanie się Rycerzami Niepokalanej. Nowi Rycerze są wpisywani do Księgi Rycerstwa w Niepokalanowie.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.