XXVI TKCH – ZK Potulice

 potulice1.JPG potulice4.JPG potulice6.JPG

“Powołanie do wolności”, jako tytuł spotkania  z więźniami w Zakładzie  Karnym w Potulicach w dniu 13 listopada br, było swoistym wyzwaniem  do pogłębionej refleksji nad swoim życiem…

potulice3.JPG           potulice5.JPG          potulice2.JPG     

 Na kilku płaszczyznach  jednocześnie – poprzez poezję Emilii Glugla, przy akompaniamencie gitary Grzegorza Popek oraz w tle artystycznej fotografii Adama Juszkiewicza, prezentowane treści poruszały najgłębsze struny ludzkiej Duszy.  Było więc spotkanie z drugim człowiekiem , z przyrodą, z Aniołami, z Miłością w życiu i na Eucharystii z Jezusem – zmierzając do wolności, do której wyswobodził nas Chrystus. Spotkanie z człowiekiem – recydywistą Grzegorzem Kacprzakiem, odbywającym jeszcze karę pozbawienia wolności w innym Zakładzie Karnym, który dzielił się swoją wiarą i modlitwą, zapewne na długo zapadnie w pamięci wielu skazanych. Piękna poezja Emilii wprowadziła nas w świat wyższych uczuć. Zwieńczeniem tego spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Kapelana Ryszarda Czajki który, swoim niezwykłym oddaniem w posłudze duszpasterskiej, przyciąga coraz większe rzesze “zagubionych owiec”.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.