Dni Bydgoszczy w centrum miasta

 d2.jpg d7.jpg d1.jpg

NA STARYM MIEŚCIE
W dniu 23 czerwca – w ramach Dni Bydgoszczy 2007 – wolontariusze Stowarzyszenia  Bractwo Więzienne wraz z grupą recydywistów, z którymi odbywają cykliczne spotkania na terenie OZ AŚ w Bydgoszczy, brali udzaił w prezentacji organizacji pozarządowych na Starym Rynku. W ramach 15 minut na scenie odczytany został list Grzegorza, który w którym przeprosił mieszkańców naszego miasta z a wszelkie zło jakiego się dopuścił… Ze skruchą prosił o przebaczenie. Później śpiewaliśmy Barkę, Czarną Madonnę, do której więźniowie podążyli w pielgrzymce 26 maja br –  w Święto Matki. Nie zabrakło też świadectwa nawrócenia “marnotrawnego syna”,  które u stóp Królowej Polski wyprosiła zrozpaczona matka Rafała…

 db23.JPG db49.JPG db24.JPG

Nasze przesłanie stanowiły słowa Ojca Świętego Jana Pawła II z listu do więźniów: “JESTESCIE SKAZANI ALE NIE POTĘPIENI, KAŻDY Z WAS PRZY POMOCY ŁASKI BOŻEJ MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM!”.  Barwna sesja plakatowa, będąca kroniką wszechstronnej działalności Stowarzyszenia Bractwo Więzienne, którego celem jest ewangeliczna pomoc więźniom – wzbudzała zainteresowanie wielu bydgoszczan. Nasi więźniowie budowali swoją postawą i zdyscyplinowaniem. Czynnie włączali się w promocję naszego stowarzyszenia, nawiązując kontakty z przechodniami, rozdając ulotki  a także okazując pomoc organizatorom po zakończeniu imprezy – przy znoszeniu stołów. 

db17.JPG b10.JPG db27.JPG

db30.JPG db15.JPG db1.JPG

db26.JPG db52.JPG db11.JPG db35.JPG db12.JPG 

db38.JPG db40.JPG db34.JPG

db44.JPG db42.JPG db39.JPG

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.