Ogólnopolski Zjazd Bractwa Więziennego w Warszawie

12- 13 V 2007 r.

W dniu 12 i 13 maja br w CZSW w Warszawie odbył się Ogólnopolski Zjazd Bractwa Więziennego. W porządku obrad miały miejsce prezentacje sprawozdań za lata pracy 2003-2006, zatwierdzenie zmian w statucie oraz referat prof. Krystyny Ostrowskiej pt. “Poczucie odpowiedzialności jako warunek prawidłowych relacji międzyludzkich.”.

w16.JPG w14.JPG w15.JPG

w23.JPG          z18.JPG        w26.JPG

w14.JPG         z1.JPG         w13.JPG

w22.JPG         w6.JPG        w19.JPG  

w27.JPG           w12.JPG         w24.JPG         

W zeszytach seminaryjnych Zjazdu znalazło się opracowanie Dnia modlitw za więźniów w diecezji bydgoskiej – jako przykład dla innych Jednostek Terenowych Bractwa Więziennego do organizowania podobnych uroczystości w swoich diecezjach. W związku z upływem kadencji odbyły się wybory do nowego Zarządu. Prezesem Zarządu została wybrana Pani Bernardyna Wojtkowska. Msza Święta w intencji nowego Zarządu, wolontariuszy Bractwa Więziennego, służby penitencjarnej oraz więźniów zastała odprawiona w Ośrodku Doskonalenia Kadr Ministerstwa Sprawiedliwości w Popowie, podczas której świadectwo nawrócenia złożył były więzień Piotr Madziewicz. Zjazd zakończyła niedzielna Eucharystia w podziemiach budującego się kościoła pw. Opatrzności Bożej, pod przewodnictwem Kapelana Krajowego Ks. Pawła Wojtasa, w 90 – tą rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. W sierpniu 1917 roku fatimskie dzieci odmawiały różaniec z więźniami w celi, gdzie zostały zamknięte na kilka dni aby zanegować objawienia z Nieba. 13 maja 2007 roku po Mszy Świętej w kościele Opatrzności Bożej, przy symbolicznym grobie Jana Pawła II , który oddał swoje serce Matce Bożej Fatimskiej, były rozdawane różańce robione przez więźniów i dla więźniów. Wielkim przeżyciem dla nas wszystkich była modlitwa na grobie Jana Pawła II, który podczas swojego Pontyfikatu odwiedzał więzienia i napisał do więźniów kilka serdecznych i zatroskanych – o ewangelię więźniów – listów. Symboliczny grób Jana Pawła II kryje relikwię – chusteczkę, którą ocierano czoło Jana Pawła II. Na zakończenie została zawierzona Niepokalanemu Sercu Maryi posługa Bractwa Więziennego w Zakładach Karnych oraz odmówiona o godz.12.00 modlitwa Regina Caeli. Taka nazwę nosi też rzymskie więzienie, które Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził podczas Jubileuszu więźniów 9 lipca 2000 roku.
Niepokalane Serce Maryi zwyciężaj !

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.