Miłosierdzie za kratami

26 marca w Bydgoszczy obchodzono Dzień Dobrego Łotra. W Areszcie Śledczym zorganizowano specjalne seminarium zatytułowane „Jesteście skazani, ale nie potępieni”.

Wykłady oraz świadectwa życia i posługi ewangelizacyjnej były okazją do rozważań nad formami pomocy kierowanej do więźniów w świetle nauczania Jana Pawła II.

Skazani – niezapomniani
Obchody rozpoczęto od seminarium, podczas którego słowo wstępne wygłosił bp Jan Tyrawa. Ordynariusz podkreślił, że dopiero przez pryzmat więzienia można dostrzec pewną „tajemnicę człowieka”. – „Jesteście skazani, ale nie potępieni” – to motto jest wyrazem nadziei, którą nawet Chrystus wyraził na krzyżu, mówiąc „Przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”. Zawsze trzeba wierzyć w to, że człowiek potrafi przyjąć postawę syna marnotrawnego – powiedział.

„Pontyfikat Jana Pawła II w służbie więźniom” – to temat prelekcji, którą wygłosił bydgoski kapelan więziennictwa ks. Stanisław Stanowicki. – Papież troszczył się nie tylko o więźniów, ale o wszystkie osoby pokrzywdzone, chore i cierpiące. Jako kapelani bierzemy z niego wzór. Przez siedemnaście lat posługi byłem świadkiem wielu nawróceń. To – również dla mnie – prawdziwe umocnienie…

Cały artykuł znajduje się na stronie http://www.przk.pl/przewodnik.php?id_art=15566

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.