Więźniowie w cieniu Ojca Świętego Jana Pawła II

26 marca – Dzień Dobrego Łotra

Dobry Łotr jest patronem więźniów, skazańców, kapelanów więziennych, umierających,
pokutujących i nawróconych grzeszników. Stanowi wzór doskonałego żalu za grzechy.

                                     wiezien.JPG        

Byłem w więzieniu, a przyszliście do mnie…” Mt.25.36

W związku z licznymi świadectwami więźniów o łaskach jakie otrzymują przez wstawiennictwo Sługi Bożego Jana Pawła II, Bractwo Więzienne w Bydgoszczy wystąpiło z inicjatywą do Kurii Diecezjalnej aby 26 marca w liturgiczne wspomnienie Świętego Łotra objąć modlitwą więźniów, których Papież Wielki JP II objął troską swojego pontyfikatu. W odpowiedzi Kuria Diecezjalna w Bydgoszczy pragnie zaproponować wspólnotom parafialnym  Diecezji  podjęcie modlitwy za więźniów i ich rodziny, a także za wszystkich, którzy podejmują pracę z więźniami, za pracowników służby penitencjarnej i wolontariuszy :

W liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra 26 marca w Diecezji Bydgoskiej, zgodnie z sugestią Kurii obejmiemy modlitwą naszych braci więźniów…

PROGRAM UROCZYSTOŚCI W DNIU 26 MARCA

1.Godz.10.30
Seminarium w AŚ w BydgoszczyJesteście skazani ale nie potępieni
(obowiązują imienne zaproszenia)
w oparciu o przemówienie Ojca Świętego JP II do więźniów w ZK w Płocku w 1991 r

2.Godz.14.30
Apel – więźniowie w hołdzie Janowi Pawłowi II (obowiązują imienne zaproszenia)
Ks.Zbigniew Grzegorzewski z więźniami OZ AŚ w  Bydgoszczy oraz więzień Kazimierz Pawłowski – nagrodzony przez Prison Fellowship za zasługi w ewangelizacji więzień. Otrzymał osobiste  Błogosławieństwo   Ojca Świętego Jana Pawła II.

3.Godz.18.00
Msza Święta u Ojców Jezuitów pod przewodnictwem Ks.Wojciecha Pyrzewskiego – kapelana ZK-1 i ZK-2 w Grudziądzu – w intencji więźniów i ich rodzin, a także za wszystkich, którzy podejmują pracę z więźniami (pracowników służby penitencjarnej, wolontariuszy), by więźniów odzyskać dla społeczeństwa. Księża kapelani  zaproszeni  są do koncelebry. Ojcowie Jezuici serdecznie zapraszają do udziału w Eucharystii pracowników służby  penitencjarnej, wykładowców KPSW, UKW, WSG, wolontariuszy Stowarzyszenia Bractwo-Więzienne oraz więźniów i ich    rodziny. Przed rozesłaniem usłyszymy świadectwo wiary Piotra (www.bractwowiezienne.bydgoszcz – Dobry Łotr w Radio PIK), który następnego dnia opuści zakład Karny – po długoletnim wyroku wyjdzie na upragnioną wolność.  Do puszek będziemy zbierać datki na wsparcie ewangelicznej pomocy więźniom. Po Mszy Świętej przewidziane jest spotkanie przy herbacie w świetlicy przy parafii.

Prosimy o gorącą modlitwę przez wstawiennictwo umiłowanego Jana Pawła II, aby błogosławił temu Dziełu z Domu Ojca

Janie Pawle II módl się za nami !

Anna Stranz

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.