Dobry Łotr w Radio PIK

Przygotowanie do Dnia Świętego Łotra w bydgoskich mediach zostało rozpoczęte audycją red. Ewy Dąbrowskiej w Radio PIK o prawdziwej wolności człowieka, z udziałem Ks.Wenancjusza Żmudy z Wydziału Duszpasterskiego Kurii, Przemysława Gorzelaka – psychologa Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, Piotra – więźnia oraz Anny Stranz ze Stowarzyszenia Bractwo Więzienne. Audycja będzie emitowana w dniu 25 marca o godz.7.05 oraz w dniu 28 marca w środę o godz.23.05.

 r8.JPG      

Audycja zamyka również cykl comiesięcznych spotkań o nauczaniu Jana Pawła II w Radio PIK – red. Ewy Dąbrowskiej. Stąd nasza dyskusja  opierała się o skałę jaką jest Chrystus. O tą Skałę oparł się Piotr, który pomimo odbywania długoletniego wyroku stał się wolnym człowiekiem w Chrystusie przez wiarę, nadzieję i Miłość. Przeżył wielką przemianę. Mówi sam o sobie: “Kiedyś byłem bardzo złym człowiekiem. Mam wiele na sumieniu. Na szęście znalazłem w więziennej celi Pismo Święte. Tam spotkalem Jezusa, który pokazał mi nową drogą życia. Po 15 latach odbyłem szczerą spowiedź. Wierzę, że Bóg mi przebaczył”. Teraz swoją wiarą i modlitwą, jak rownież świadectwem życia, wspiera innych więźniów, którzy jeszcze bładzą, szukają swojej drogi życia i drogi do Boga a czasem nawet próbują podłożyć mu nogę…

 r6.JPG r4.JPG r1.JPG

 r10.JPG r11.JPG r2.JPG

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.