Opłatek w więzieniu

 oplatek1.JPG oplatek4.JPG o7.JPG 

 o10.JPG o6.JPG o13.JPG

W dniu 21 grudnia o godz.16.00 w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Bydgoszczy miało miejsce spotkanie opłatkowe z udziałem Ks.Zbigniewa Grzegorzewskiego, Pana Kierownika OZ AŚ Janusza Tołkaczewskiego oraz wolontariuszy Bractwa Więziennego w Bydgoszczy Moniki, Ani i Tadeusza. Słowa Pana Kierownika a następnie ks.Zbigniewa trafiały prosto do serca obecnych i były przyczynkiem do włączania się w modlitwę spontaniczną za rodziny, o łaskę “nowego życia”, za rodziców i za służbę penitencjarną , która ubogaciła nasze spotkanie. Następnie śpiew kolęd przy akompaniamencie gitar wniosł prawdziwie Bożonarodzeniowy klimat. W murach więzienia zabrzmiała ewangelia wg. Św. Łukasza, któta przypomniała prawdziwą historię zbawienia. Składaliśmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Był to czas szczególnych wzruszeń i refleksji. Przyszedł również czas na Świętego Mikołaja, który podrzucił nieco upominków zaznaczając, że każdy musi powiedzieć jaki tego dnia zrobił dobry uczynek. Na zakończenie odmówiliśmy jeszcze w intencji głębokiego przeżycia Świąt tajemnicę różańca – Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem.                                      

 o12.JPG o11.JPG oplatek2.JPG

 o13.JPG o14.JPG oplatek3.JPG

 o9.JPG o8.JPG oplatek5.JPG

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

To jest naprawdę wspaniałe!!!. Bardzo dziekuję jeszcze raz. Tak naprawę sama nie wiem co napisać. Szcześć Boże w Nowym Roku, by nie zabrakło sił na wolontariat i pomoc dla ludzi, którzy z różnych powodów nie mogą spędzać świąt z swoimi rodzinami a są daleko od rodzinnego ciepła, bliskich, którzy ich kochają i ciągle myślami są z nimi. Dziękuję pani Aniu

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.