Przewodnik Katolicki zaprosił więźniów do kina ADRIA na film o Papieżu Polaku

adria2.JPG adria-1.JPG adria3.JPG 

Więźniowie z grupy modlitewnej ARKA, prowadzonej przez Bractwo Więzienne otrzymali bilety, od  Redakcji Przewodnika Katolickiego, na film pt.:”Papież Karol. który pozostal człowiekiem”. Rano o godz.9.00, już cała grupa więźniów wraz z wolontariuszami uczestniczyła we Mszy Świętej w Kościele Wniebowzięcia NMP – czyli u Ojców Kapucynów. Następnie tradycyjnie skorzystaliśmy z gościny Ojców i w salkach wypiliśmy smaczną kawę z ciastkiem. Kolejną atrakcją dnia był spacer ulicami Bydgoszczy zakończony skromnym posiłkiem, po czym skierowaliśmy się do kina ADRIA. Tam była prawdziwa uczta duchowa. Spotkanie na ekranie z Janem Pawłem II z niejednych oczu wycisnęło łzy. W końcu to Papież Polak przebaczył mordercy, to On napisał list do więźniów i zapewne teraz z domu Ojca wstawia się za grzesznikami. Za ten gest miłosierdzia Redakcji Przewodnika Katolickiego więźniowie serdecznie dziękują. 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Takich wyjść wraz z więźniami powinno być więcej. Resocjalizacja to nie tylko pobyt w murach więzienia, lecz również wypady do kin, muzeów, czy nawet wycieczki w góry. Może sie mylę, ale na 100% JP 2 by to pobłogosławił.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.