Bydgoski Raper u młodocianych za kratami

Maciej BiałkaW połowie czerwca br. w Zakładzie Karnym w Fordonie Maciej Białka wykonał koncert Rap przed szczególnie wymagająca publicznością – osadzonymi w młodym wieku. Salę wypełniła  charakterystyczna, rytmiczna i głośna muzyka. Maciej w głoszonym świadectwie  z wielką determinacją odsłaniał przed zebranymi swoje życie. Przez wiele lat żył w więzieniu grzechu – agresywny, wulgarny, rozwiązły i uzależniony skonfliktowany z ojcem i bratem. Nawiązała się nić porozumienia i poniekąd osadzeni odnajdywali w tych słowach siebie.

Posypały się też pytania. Nasz Raper był mocny – z cierpliwością odpowiadał na każde “ale” i “skąd wiesz ?”.

Finał był zaskakujący – Maciej spotkał w swoim życiu żywego Jezusa. Dzisiaj jest nowym człowiekiem, żyje w czystości, trzeźwości i pojednaniu. Jeden z osadzonych – największy sceptyk  przyjął Pismo Święte. Spotkanie zakończyło się czytaniem Słowa Bożego, wspólną modlitwą do Ducha Świętego o otwarcie serc na Bożą Miłość, odmówieniem Ojcze nasz i uroczystym Błogosławieństwem ks. Bartłomieja ze Zgromadzenia Salezjanów. Niech będzie Bóg uwielbiony !

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.