Jubileuszowy Zjazd Bractwa Więziennego

 

W roku 2013 przypada XX – lecie działalności Stowarzyszenia “Bractwo Więzienne”. W dniach 27-28 kwietnia br. odbył się Jubileuszowy Zjazd Członków Stowarzyszenia, które w szczególny sposób wpisuje się w duszpasterstwo więzienne w Polsce. Zjazd rozpoczął  poświęceniem  przez  Ks. Infułata Jana Sikorskiego – założyciela “Bractwa Więziennego” – sztandaru, wykonanego dla Stowarzyszenia przez Więźniarkę. W części mereytorycznej – o zasadach posługi wolontariatu w zakładach karnych mówił w swoim wystąpieniu Naczelny Kapelan Więziennictwa ks. prałat dr Paweł Wojtas. Natomiast mgr Przemysław Gorzelak wygłosił wykład pt.”Rola osoby godnej zaufania i reguły tworzenia prawidłowej więzi z osadzonym”. Centralnym punktem każdego dnia Zjazdu była Eucharystia, sprawowana w koncelebrze przez Księży Kapelanów.

Film Tim Guenard w Polsce

Gościem Zjazdu był Tim Guenard. Zaprezentowany o Timie materiał filmowy oraz kilkugodzinna konferencja była wzruszającym świadectwem a zarazem bogatą lekcją psychologii zranień i odrzucenia jako źródła postawy kryminogennej.
Historia Tima Guénarda jest porażająca. Najpierw ogromem cierpienia, jakiego doświadczył w dzieciństwie, a potem ogromem łaski, która sprawiła, że stał się zdolny świadczyć o Bożej dobroci. Tim Guénard, dziś 40-letni ojciec czwórki dzieci, w swojej wydanej we Francji autobiografii pt. Plus fort que la haine pisze, że Bóg ma lekarstwo na wszelkie, choćby największe rany ludzkiej biedy.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.