Więźniowie w Godzinie Miłosierdzia

Procesja z DaramiTo już kolejny rok bydgoska Bazylika  była świadkiem miłości Pana Jezusa do grzeszników. To oni: była fotomodelka,   były więzień i były hokeista kadry narodowej – bezdomny, narkoman i alkoholik – ze skruchą odsłaniali kręte drogi swojego życia i dawali publicznie świadectwo wiary.

“Im większy grzesznik, tym ma większe prawa do miłosierdzia Mojego”
(Dz 723).

W Święto Miłosierdzia Bożego w Bazylice pw. Św. Wincentego a Paulo “Bractwo Więzienne” zgromadziło się na wspólną modlitwę. O godz.15.00 więźniowie z różnych Zakładów Karnych, w oprawie muzycznej Jacka Beszczyńskiego, poprowadzili  Godzinę Miłosierdzia.

Następnie została odprawiona, przez Kapelana Aresztu Śledczego Ks.Andrzeja Rybkę, Msza święta w Intencji osadzonych w Zakładach Karnych i ich rodzin, pracowników Służby Więziennej i  Wolontariuszy. Więźniowie  posługiwali podczas Mszy świętej jako lektorzy, poprowadzili Modlitwę Powszechną, utworzyli  Procesję z Darami.

Były więzień Tomek – mówił  o przemianie swojego życia, jak Bóg go uwolnił po Spowiedzi świętej z nałogu alkoholizmu, pornografii i narkomani. W więzieniu różaniec miał “przyklejony” do ręki. Momentem zwrotnym w jego życiu było czytania Pisma świętego. Swoje nawrócenie przeżył w więzieniu, tam miał czas na przemyślenia i na modlitwę. Kiedyś gonił Policjantów, a dzisiaj się za nich modli, pracuje a do zawodu przygotowywał go poszkodowany w Jego sprawie.

Drugie świadectwo również dało również wiele do myślenia.
– Były hokeista Waldemar Dąbrowski, grający w kadrze narodowej – człowiek agresywny, po wielkich sukcesach przez alkohol i narkotyki stracił wszystko. Rozpadły mu się trzy kolejne związki i jaki bezdomny wylądował na ławce w parku w Toruniu, gdzie dawni fani wkładali mu do ręki po 5 zł, a on za te pieniądze szedł się napić. Dziś,  dzięki terapii i pomocy Nieba założył Stowarzyszenie Profilaktyki i Readaptacji MATEUSZ w Toruniu. Już czwarty rok  jako prezes i terapeuta opiekuje się 10 osobami uzależnionymi i bezdomnymi. Najczęściej są to byli więźniowie.

Po wspólnej modlitwie i pamiątkowym zdjęciu wszyscy goście spotkali się w kawiarence przy Bazylice.

Z odległych miejscowości przyjechali na tę Uroczystość byli więźniowie ze swoimi rodzinami. To wspólne świętowanie odbyło się bardzo przyjaznej atmostferze.

Ufamy, że ta gorąca modlitwa przyniesie wiele duchowych owoców osadzonym podczas odbywania kary pozbawienia wolności, a także pomoże w powrocie do społeczeństwa, po opuszczenie Zakładu Karnego.

W Uroczystościach wzięli  udział również przedstawiciele Społecznej  Rady ds. Readaptacji i Pomocy Skazanym  przy Kujawsko-Pomorskim  Urzędzie Wojewódzkim, Funkcjonariusze Służby Więziennej, przedstawiciele Władz Samorządowych, Instytucji, Wykładowcy i Studenci Uczelni bydgoskich – kierunku resocjalizacji.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.