Centrum Pomocy Rodzinie i osobom uzależnionym

Muzeum im. ks. Józefa Jarzembowskiego w Licheniu Starym

W ramach realizowanego przez  Oddział Kujawski Stow. „Bractwo Więzienne”  projektu pt.: „Centrum Readaptacji METANOIA”  z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, w dniu 17 lipca br. odbyła się Pielgrzymka autokarowa osadzonych  z Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Bydgoszczy oraz z Zakładu Karnego w Fordonie  wraz z  rodzinami – do Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym w Licheniu.

Opiekę nad osadzonymi sprawowali Wolontariusze „Bractwa Więziennego” wraz z kuratorem zawodowym Janiną Woźniak. Zaproszonymi gośćmi byli kapelan AŚ – ks. Andrzej Rybka oraz kierownik OZ AŚ Ryszard Karaszewski.

Pielgrzymka rozpoczęła się uroczysta  Mszą Świętą. Następnie po obiedzie w Domu Pielgrzyma  osadzeni zostali zapoznani przez Przewodnika z historią Lichenia oraz ze zbiorami nowoczesnego Muzeum, znajdującego się na terenie Bazyliki.   Po południu odbyły się spotkania w CENTRUM POMOCY RODZINIE I OSOBOM UZALEŻNIONYM, gdzie problem uzależnienia człowieka został przedstawiony w trzech płaszczyznach: przez egzorcystę, pracownika Centrum oraz poprzez świadectwo alkoholika. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali materiały informacyjne dotyczące diagnozy oraz profilaktyki uzależnień.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.