Eucharystia w intecji Więźniów w bydgoskiej Bazylice

Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Modlitw za Więźniów, w ramach uroczystości lokalnych, w bydgoskiej Bazylice  św. Wincentego a Paulo została odprawiona przez Kapelana Aresztu Śledczego w Bydgoszczy- Ks. Andrzeja Rybkę Msza święta w Intencji Więźniów. Na Eucharystię przybyli zaproszeni goście: Krajowa Prezes Stow.„Bractwo Więzienne” – Elżbieta Krzywik, Pracownicy Służby Penitencjarnej, Kuratorzy, Studenci, Wolontariusze “Bractwa”
 a przede wszystkim  Osadzeni w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego,
w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy oraz byli Więźniowie. Podczas Mszy świętej świadectwa swojej wiary i przemiany życia złożyli byli Więźniowie  – Kazimierz Pawłowski nagrodzony przez Prison Fellowship International za zasługi w ewangelizacji Więźniów oraz Adrian Janczur – dziś wzorowy mąż i ojciec czwórki dzieci, który jako wynagrodzenie za dawne życie służy w OSP. W procesji z darami Więźniowie zanieśli oprócz darów Eucharystycznych – różańce robione przez Więźniów, obraz namalowany przez Kazimierza Pawłowskiego oraz kwiaty. Wielkopostne pieśni w wykonaniu Piotra Zaporowicza i Jarosława Wardowskiego były kanwą do kontemplacji Męki Pana Jezusa. Po Eucharystii odbył się koncert zespołu „Bractwa Więziennego”.  Następnie zaproszeni goście udali się do Kawiarenki przy Bazylice na kawę i słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tej pięknej Uroczystości !
Serdeczne Bóg Zapłać !

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.