Święty Mikołaj w więzieniu

W dniu 14 styczna br św.Mikołaj zawitał do Zakładu Karnego w Fordonie. Na sali widzeń ten wyjątkowy gość był oczekiwany przez kilkanaście rodzin osadzonych. Spotkanie rozpoczęły Jasełka przygotowane przez młodzież z Gimnazjum nr 2 przy Zespole nr 28 w Bydgoszczy, którymi opiekuje się Salezjanin – Ks. Michał Sabada oraz Katechetka Pani Małgorzata Cichocka-Rzepka.Dzieci tuląc się  do swoich tatusiów mogły zobaczyć Maryję z Dzieciątkiem Jezus, Józefa a także uskrzydlone Anioły i pastuszków. Zobaczyły również pokłon Trzech Króli, którzy przynieśli dary: złoto, kadzidło i mirrę.

  Nastęnie św. Mikołaj rozdawał prezenty ale każda rodzina musiała zaśpiewać kolędę małemu Jezusowi i odpowiedzieć na różne pytania. Dzieci okazały się niezwykle utalentowane i nawet te najmniejsze, zachęcane przez Panią Elżbietę,  pokonując tremę śpiewały pięknie razem z rodzicami do mikrofonu. Pani Elżbieta Rybacka – Katechetka – już wcześniej ujawniła swój dar odkrywania młodych talentów. 

Dzięki zaangażowaniu Pani Elżbiety cały świat mógł posłuchać jak  bydgoszczanka Daria Barszczyk obdarowana przez Pana Boga niezwykłym głosem, podczas Beatyfikacji  Jana Pawła II na Pl. Św. Piotra wyśpiewała słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego: “Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Takim namacalnym owocem Miłosierdzia Bożego było również to spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci więźniów i ich rodzin w  w Zakładzie Karnym w Fordonie, które odbyło się atmosferze Miłości Bożej.

W imieniu uczestników dziękujemy Dyrekcji Zakładu Karnego, Księgarni Ain Karin, Ksiegarni św. Ojca Pio, Wydawnictwu Pallotinum, Wydawnictwu Sióstr Loretanek oraz Polskiemu Towarzystwu Biblijnemu, których dary przyczyniły się do radości dzieci i ich rodziców, a tym samym zwyciężania zła dobrem.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.