Modlitwa w intencjach “Bractwa Więziennego”

"Bractwo" w Katedrze

"Bractwo" w Katedrze

EUCHARYSTIA  w intencjach “Bractwa Więziennego”, sprawowana przez Ks. dr. Zenona Niemczyka w dniu 5 lipca 2011r. przed cudownym obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości w bydgoskiej Katedrze, zgromadziła wolontariuszy tego Stowarzyszenia wraz z Osadzonymi z Oddziału Zewnętrzenego Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. Ewangelia dnia przypomniała o zwycięstwie Chrystusa nad demonami, naszymi chorobami i słabościami. Namacalnym dowodem Łaski Bożej byli  bydgoscy recydywiści, którzy czytali  Modlitwę Powszechną, zanosząc do Boga prośby w intencjach całego Kościoła, “Bractwa Więziennego” jak również  za Służbę Penitencjarną. Miłym akcentem tego “wyjścia” była agapa spożyta  w świetlicy u Ojców Jezuitów. za co serdecznie Ojcom dziękujemy.EWANGELIA (Mt 9,32-37)
Przyprowadzono do Jezusa niemowę opętanego. Po wyrzuceniu złego ducha niemy odzyskał mowę, a tłumy pełne podziwu wołały: Jeszcze się nigdy nic podobnego nie pojawiło w Izraelu! Lecz faryzeusze mówili: Wyrzuca złe duchy mocą ich przywódcy . Tak Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię królestwa i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości. A widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Wpis jest piękny,słuchałem go osobiście

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.