Zjazd Wolontariuszy Stow.”Bractwo Więzienne”

Zjazd Bractwa Więziennego 2011 006W dniach 9-10 kwietnia w Warszawie odbył się coroczny  Zjazd Wolontaruszy Stowarzyszenia “Bractwo Więzienne” z udziałem Naczelnego Kapelana Więziennictwa Ks. prałata dr Pawła Wojtasa, założyciela “Bractwa więziennego Ks. prałata Jana Sikorskiego oraz przedstawiciela Prison Fellowship International Dominique Alexandre.  W ramach szkolenia Wolontariuszy wykład z dziedziny psychologii wygłosiła
Prof. dr hab. Krystyna Ostrowska. Dyrektora Generalnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej  reprezentował Starszy Specjalista Biura Penitencjarnego   Mjr Tomasz Głowik.

Dyrektor PFI   Ronald W. Nikkel skierował list do Pani  Bernardyny Wojtkowskiej,
w którym w uznaniu za wyjątkowe zaangażowanie w ciągu 16 lat służby na stanowisku Prezesa ‘”Bractwa Więziennego'” w Polsce
przyznał Pani Bernardynie Wojtkowskiej tytuł Bohatera Prison Fellowship International.
  
  Po Eucharystii w  AŚ na Rakowieckiej zostały wybrane nowe władze Stowarzyszenia. W serdecznych słowach, z życzeniami obfitych Łask Bożych, podziękowano Pani Bernardynie Wojtkowskiej za 22 lata ofiarnej służby na rzecz więźniów, w tym 16 lat na stanowisku Prezesa. Na wniosek Leszka Podoleckiego – Prezesa Rady Głównej d/s Readaptacji    i Pomocy Skazanym, Bernardynie Wojtkowskiej został nadany tytuł Honorowego Prezesa Stow. “Bractwo Więzienne”.  Prezesem nowo wybranego Zarządu została wybrana Elżbieta Krzywik z Warszawy.  Pani Prezes Elżbiecie Krzywik , nowym Władzom Stowarzyszenia oraz wszystkim Wolontariuszom życzymy Obfitych Darów Ducha Świętego. 

 W godzinach wieczornych odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu “Czerdziestu synów i trzydiestu synów na siedemdziesięciu oślętach”.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.