XXIX TKCH – Patrzeć sercem…

W  Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Bydgoszczy,  w  ramach XXIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, brała udział Pani Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy – Aleksandra Lubińska.Osadzeni wysłuchali poezji “Jesteś moją miłością – Jesteś moją nadzieją” oraz “Sąd nad Piłatem” – w wykonaniu Janusza Kamińskiego  z Klubu OKAT i K przy Polskim Związku Niewidomych, laureata Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich, któryod 20 lat patrzy na świat nie oczami lecz sercem.
Gościem tego wyjątkowego, był również Marek Zieliński, który jeszcze jako osadzony w OZ AŚ brał udział w Pielgrzymce Pieszej Diecezji Bydgoskiej na Jasna Górę, a dziś na wolności podróżując w sprawach zawodowych po autostradach Europy, odwiedza często San Giovanni Rotondo, doświadczając tzw.  “psikusów św. Ojca PIO”. 
W spotkaniu wzięła udział Pani Kurator – Janina Woźniak, człowiek o wielkim sercu, która do domów “podopiecznych”, gdzie brakuje chleba – jeszcze przed pracą zanosi kanapki.
 Kapelan Aresztu Śledczego ks. Andrzej Rybka, zakończył ten wieczór refleksji i zadumy uroczystą Eucharystią.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.