Obchody II rocznicy śmierci Jana Pawła II w Schronisku w Bydgoszczy i Zakładach Karnych

apel-schronisko4.JPG apel-schronisko15.JPG apel-schronisko12.JPG

apel-schronisko11.JPG apel-schronisko9.JPG apel-schronisko10.JPG 

Apel pamięci Jana Pawła II w Schronisku dla bezdomnych w Bydgoszczy, w  II rocznicę śmierci naszego umiłowanego rodaka, zgromadził wspólnotę braci “Dom na skale”, która powstała w tym miejscu 4.11.2005 roku – w imieniny Karola. Wieczór przepełniony był Duchem naszego Papieża. Niemal namacalna była jego obecność. Odtwarzany dźwięk “Habemus Papam” przypomniał wszystkim wzruszającą chwilę wyboru na stolicę Piotrową Karola Wojtyły. Barka i inne ulubione pieśni Jana Pawła II przeplatały wspomnienia Wielkiego Pontyfikatu. Najpierw był wstęp do “Świadectwa” Kard.Stanisława Dziwisza, potem “Złote myśli” JPII, a w końcu Droga Krzyżowa w oparciu o rozważania Jana Pawła II. Odczytane zostalo świadectwo otrzymanej Łaski nawrócenia więźnia Tomka – za przyczyną Papieża Wielkiego, a potem odmówiona wspólnie modlitwa o Jego beatyfikację. Została przywołana pamięć ostatnich godzin życia naszego Papieża – poświęcenie złotych koron dla Jasnogórskiej Pani. Ten modlitewny wieczór zakończył wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski.

apel-pamieci-jpii-zk4.JPG apel-pamieci-jpii-zk9.JPG apel-pamieci-jpii-zk8.JPG apel-pamieci-zk11.JPG           

apel-pamieci-jpii-zk6.JPG    apel-pamieci-jpii-zk3.JPG    apel-pamieci-jpii-zk2.JPG

Apel pamięci Jana Pawła II w Zakładach Karnych w Potulicach i w Koronowie oraz kilka dni wcześniej w AŚ w Bydgoszczy,  miał podobny przebieg jak w Schronisku dla bezdomnych. Dodatkowo został odczytany list Jana Pawła do więźniów w Płocku. Wielka troska  Jana Pawła II o los więźniów, serdeczne słowa wsparcia i modlitwy – niczym klucz otwierały serca zabranych braci. Przyjęte z wielką uwagą zostało rownież świadectwo Tomka. Hołdem dla umiłowanego Ojca Świętego była Droga Krzyżowa – w blasku  14 świec, które zapalały się przy kolejnych stacjach Męki Pańskiej.

     

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.