Dzień Skupienia wspólnoty ARKA w I-szą sobotę miesiąca

W pierwszą sobotę miesiąca lutego, na Mszy Świętej w kościele pw.Wniebowzięcia NMP, zgromadziła się – wspólnota ARKA z OZ AŚ, prowadzona przez Bractwo Więzienne w Bydgoszczy. 

    w50.JPG w1.JPG w48.JPG

   w3.JPG w8.JPG w47.JPG

Po uroczystej Eucharystii i odmówieniu przez braci więźniów Koronki do Miłosierdzia Bożego,  w salkach u gościnnych Ojców Kapucynów odbyło sie spotkanie przy kawie połączone z koncertem kameralnym aktorki Teatru Polskiego Pani Romy Warmus. Usłyszeliśmy również żywe świadectwa wiary naszych braci. Cieszyliśmy się obecnością Pani Hani – mamy Piotra, która bardzo przeżyła nasz Dzień Skupienia. Na zakończenie, dzieki bratu Tadeuszowi, obejrzeliśmy fragmenty filmu o św.Franciszku.

   w5.JPG w37.JPG w25.JPG

   w31.JPG w25.JPG w27.JPG

   w16.JPG w21.JPG w19.JPG 

 w33.JPG    w28.JPG    w22.JPG    w23.JPG

w11.JPG w34.JPG w24.JPG w29.JPG

W chwilach rekreacji zwiedziliśmy wystawę sztuki chińskiej w sąsiadującym muzeum. Następnie po smacznym posiłku w Kaskadzie pokłoniliśmy się w bydgoskiej Katedrze Matce Bożej pięknej miłości. Podążyliśmy również pięknymi zakątkami Bydgoszczy, podziwiając uroki naszego miasta. W godzinie Miłosierdzia Bożego wszyscy znaleźliśmy się u Ojców Jezuitów, przed  Jezusem Eucharystycznym. Odmówiliśmy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryii.

  w35.JPG w52.JPG w40.JPG 

 Potem czekała nas smaczna kawa z ciastkiem we Wspólnocie Serc, przygotowana przez panią Marię – animatorkę tej wspólnoty, kobietę o prawdziwie wielkim sercu. Następnie zostaliśmy zaproszeni przez Ojca Superiora Mieczysława Łusiaka na wykład pt.:”Co to jest szczęście ?” Niestety przyszedł czas powrotu więzienia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego przeżycia Dnia Skupienia braci więźniów i wolontariuszy Bractwa Więziennego. Zostanie on na długo w pamięci, a przede wszystkim w sercu.

  w38.JPG w39.JPG w44.JPG

  w42.JPG w41.JPG w43.JPG

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.