Bractwo w Katedrze

Szczęść Boże!
Stowarzyszenie Bractwo Więzienne (Stowarzyszenie Bractwo Więzienne w Warszawie Jednostka Terenowa w Bydgoszczy) – którego celem statutowym jest ewangeliczna pomoc więźniom i ich rodzinom, wzięło udział we mszy świętej w Bydgoskiej Katedrze w wigilię uroczystości odpustowych w święto Najświętszej Maryi Panny – patronki naszej Diecezji.

Mszę świętą w koncelebrze odprawiali ks.dr Lech Bilicki oraz asystent kościelny Stowarzyszenia Bractwo Więzienne w Bydgoszczy ks.Zbigniew Plewa. Przed cudownym obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości zgromadzili się wolontariusze Bractwa Więziennego, więźniowie ze wspólnoty modlitewnej ARKA z Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Bydgoszczy oraz przedstawiciel Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. Przybyła również rodzina z pięciorgiem wspaniałych dzieci, której ojciec (uczestnik ARKI) od dwóch miesięcy jest na wolności. Podczas Eucharystii modlitwę powszechną czytali sami skazani, którzy również odmawiali koronkę do Miłosierdzia Bożego, podczas nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem.

Byliśmy świadkami jak wypełniają się słowa Pana Jezusa o niezgłębionym Miłosierdziu Bożym – z dzienniczka siostry Faustyny. Tu chciałabym zaznaczyć, że więźniowie zachowywali się wzorowo, a wypowiadając publicznie słowa modlitwy dali świadectwo swojej wiary. Po Eucharystii, odbyło się spotkanie wspólnoty Bractwa Więziennego, naszych braci – więźniów z Ojcem Jezuitą Czesławem Chabielskim i ks.Zbigniewem Plewa w Kościele pw. św.Andrzeja Boboli, przy Placu Kościeleckich w Bydgoszczy.

Ojciec Czesław Chabielski, który wraz z Odnową w Duchu Świętym od wielu lat prowadzi ewangelizację w Zakładzie Karnym w Potulicach, podzielił się swoimi cennymi doświadczeniami. Mogliśmy również wysłuchać naszego asystenta kościelnego, który zaproponował pielgrzymkę więźniów i wolontariuszy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Natomiast dość prężną działalność Bractwa Więziennego chciałby promować na forum miasta.

Spotkanie, które odbyło się w bardzo miłej atmosferze, zostało upamiętnione licznymi zdjęciami. Pięknym darem dla wszystkich uczestników uroczystości będą zapewne obfite Łaski od Matki Bożej Pięknej Miłości. Właśnie dzisiaj, cztery dni po tej duchowej uczcie, jeden z osadzonych – Krzysztof wyszedł na upragnioną wolność, zapewniając, że będzie korzystał ze wsparcia Bractwa Więziennego i uczestniczył w organizowanych przez nas pielgrzymkach i Dniach wspólnoty.

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.

Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.